KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12508445
*
nr 1250 8445
Per Collijn
(1878-1961), Sverige
Oljemålning, Fiskargatan, Stockholm, signerad. Olja på duk, 46x38
Per Collijn, svensk målare född i Stockholm 1878, död 1961 i Stockholm.
Följerätt
Utrop:
700 kr
Såld:
800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 29 april 2019
kl 20:48:32
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
23/4 13:00:58
1
350 kr
27/4 11:48:22
2
Vinnande bud
29/4 17:20:53
3
800 kr
29/4 17:20:53
2
(budbetjänt)
29/4 20:38:26
2
justering av budtak
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Per Collijn
Per Collijn, svensk målare född i Stockholm 1878, död 1961 i Stockholm.
Läs mer om Per Collijn
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: fiskargatan olja olja på duk oljemålning oljemålningar per collijn stockholm svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6163 Ojemålningar
2 st, Jan Ölander, Monogramsignerade, yttermått in..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:12
-
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:55
-
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:16
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:55
-
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:56
-
6119 Oljemålning
Anders Lindholm (f. 1962). Komposition. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:37
*
Per Collijn
Per Collijn, svensk målare född i Stockholm 1878, död 1961 i Stockholm.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Per Collijn
nr 1250 8445
Per Collijn
(1878-1961), Sverige
Oljemålning, Fiskargatan, Stockholm, signerad. Olja på duk, 46x38
Per Collijn, svensk målare född i Stockholm 1878, död 1961 i Stockholm.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 700 kr |
Såld: | 800 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 29 april 2019 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
23/4 13:00:58 | 1 | 350 kr |
27/4 11:48:22 | 2 | Vinnande bud |
29/4 17:20:53 | 3 | 800 kr |
29/4 17:20:53 | 2 | (budbetjänt) |
29/4 20:38:26 | 2 | justering av budtak |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Per Collijn
Per Collijn, svensk mÃ¥lare född i Stockholm 1878, död 1961 i Stockholm.Läs mer om Per Collijn
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: fiskargatan olja olja på duk oljemålning oljemålningar per collijn stockholm svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6163 Ojemålningar
2 st, Jan Ölander, Monogramsignerade, yttermått in..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:12 -
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:55 -
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:16
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:55 -
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:56 -
6119 Oljemålning
Anders Lindholm (f. 1962). Komposition. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:37